معرفی بهترین سایت ساخت وبلاگ

بهترین سایت آموزش طراحی سایت برنا

یکشنبه ۲۷ خرداد ۰۳

معرفی بهترین سایت ساخت وبلاگ

۱۵۸ بازديد

سایت های وبلاگ ساز: پس از آموزش ساخت وبلاگ رایگان، برای راحتی شما عزیزان تصمیم گرفتیم به معرفی سایت های وبلاگ ساز رایگان بپردازیم. 

همانطور که در مقاله کسب و کار اینترنتی گفته شد،  یکی از راه های کسب درآمد اینترنتی، ساخت وبلاگ و تولید محتوا در آن است. علاوه بر آن، در نقشه راه آموزش تولید محتوا گفته شد که اولین کار برای تبدیل شدن به یک نویسنده محتوای حرفه ای، ساخت یک وبلاگ است.

شما برای یادگیری تولید محتوا به صورت حرفه ای نیاز به ساخت یک وبلاگ رایگان دارید که بتوانید محتوا تولیدی خود را درآن بارگذاری کنید و پس از بالا رفتن سطح دانش و توان شما در این زمینه، بتوانید به خوبی مشکلات محتواهای تولیدی خود در گذشته را برطرف کنید. 

علاوه بر این، با توجه به شباهت قسمت مدیریت وبلاگ ها با سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس، شما با تولید محتوا در وبلاگ های خود، با تولید محتوا در سایت های وردپرسی نیز آشنایی پیدا میکنید واین مورد در آینده بسیار به شما کمک خواهد کرد.

به طور کلی سیستم های وبلاگ دهی فراوانی در ایران و جهان وجود دارند. شاید اگر بخواهیم تک تک سایت های وبلاگ ساز ایرانی را برای شما نام ببریم، تعداد آنها به بیش از۱۰۰۰ سایت وبلاگ ساز برسد

ما این ۱۵ وبلاگ را از بین حدودا ۹۰۰ سایت وبلاگ ساز ایرانی برای شما گلچین کردیم. شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که اولویت های ما برای انتخاب این وب سایت ها چه بوده است؟

اولویت های انتخاب این سایت های وبلاگ ساز

ما با توجه به دو هدفی که در بالا ذکر شد (کسب درآمد اینترنتی از وبلاگ و تولید محتوا جهت جذب مخاطب)، ۱۵ تا از سایت های وبلاگ ساز برتر را برای شما انتخاب کردیم. اولویت های ما برای انتخاب این سایت ها موارد زیر بودند:

اعتبار دامنه سایت

یکی از مهم ترین نکات در افزایش رتبه یک سایت یا وبلاگ در نتایج گوگل، اعتبار دامنه آن سایت است. اعتبار دامنه یا دامین آتوریتی (domain authority) یک شاخصه جهت اندازه گیری اعتبار یک سایت، برای گوگل است. این اندازه گیری توسط سایت معروف moz انجام میشود.

یکی از مهم ترین خصلت های یک وبلاگ، بالا بودن اعتبار دامنه آن است. یعنی شما با راه اندازی یک وبلاگ در سایت های وبلاگ ساز مثل بلاگفا، از دامین آتوریتی بالای آن سیستم وبلاگ دهی، برای وبلاگ خود استفاده کرده اید و اعتبار خوبی نزد گوگل و موتور های جستجو گر دارید.

تمامی وبلاگ های بالا از اعتبار دامنه بالایی برخوردار هستند که باعث گرفتن نتایج خوب در نتایج جستجو میشود.

 

سیستم مدیریت حرفه ای

خیلی از سایت های ساخت وبلاگ دارای سیستم های مدیریتِ وبلاگ نامنظم و غیر حرفه ای هستند که به شدت باعث نارضایتی کاربران میشود. اما سعی شد در این انتخاب، فقط سیستم های وبلاگ دهی با سیستم مدیریت حرفه ای در اختیار شما قرار داده شود تا در هنگام ایجاد پست و مطلب به مشکل نخورید.

رایگان بودن

خیلی از سایت های وبلاگ ساز، پس از گذشت یک ماه از ساخت وبلاگ به دست شما، برای شما محدودیت هایی تعیین میکنند و در انتها از شما میخواهند برای ادامه کار با این سیستم، مبلغی را پرداخت کنید که این مبلغ اغلب از ۱۰۰ هزار تومان شروع میشود و به رقم های بالاتری ختم میشود.

در لیست سایت های وبلاگ ساز که خدمت شما ارئه میشود، تمامی این سیستم ها رایگان هستند و شما برای استفاده از آنها نیازی به پرداخت هزینه ندارید.

پشتیبانی مناسب

پشتیبانی مناسب نیز یکی دیگر از نکات مهم در ساخت وبلاگ است. همانطور که گفته شد، حدود ۱۰۰۰ سایت ساخت وبلاگ در سطح وب فارسی وجود دارد، اما یکی از بزرگترین مشکلات این سایتها، نداشتن پشتیبانی مناسب است.
در دنیای وب و مخصوصا سایتهای اینترنتی، یکی از رایج ترین مشکلات، مشکل قطعی در دسترسی سایت به هاست است. البته به جز قطعی دسترسی به هاست، مشکلات دیگری نیز برای وبلاگ ها به وجود می آید که در نهایت، به قطع شدن دسترسی کاربران به وبلاگ شما ختم میشود.

سایت های ساخت وبلاگی که به شما ارائه میشوند اکثرا از پشتیبانی ۲۴ ساعته و پاسخگویی بالا برخوردارند. البته این سایت ها برای حفظ اعتبار خود نزد کاربران مجبور به رعایت حق مخاطبان و مشتریان خود هستند.

محدودیت

محدودیت یکی دیگر از مشکلات موجود در سایت های وبلاگ ساز است. شما ممکن در سایت های مختلف با محدودیت هایی مثل مشکل در بارگذاری صوت، ویدیو و حتی عکس و گاها تعداد پست روبرو شوید. اما این سایت ها با توجه به داشتن سرور های ذخیره سازی اطلاعات قوی، دارای کمترین محدودیت برای بارگذاری محتوای شما هستند.

 

 

لیست سایت های وبلاگ ساز:


 1. سایت وبلاگ دهی بلاگفا (الکسا : ۴۹ ایران)
 2. سایت وبلاگ دهی بلاگ (الکسا : ۵۹ ایران)
 3. سایت وبلاگ دهی بلاگ اسکای(الکسا : ۱۶۰ ایران)
 4. سایت وبلاگ رز بلاگ (الکسا : ۱۷۲ ایران)
 5. سایت وبلاگ دهی پرشین بلاگ(الکسا : ۴۰۵ ایران)
 6. سایت وبلاگ دهی لوکس بلاگ  (الکسا : ۵۲۰ ایران)
 7. سایت وبلاگ دهی نینی وبلاگ (الکسا : ۷۴۳ ایران)
 8. سایت وبلاگ نیلو بلاگ (الکسا : ۱،۲۴۳ ایران)
 9. سایت وبلاگ لاگر(الکسا : ۱،۶۵۴ ایران)
 10. سایت وبلاگ ساز فارسی بلاگ (الکسا : ۱،۸۸۵ ایران)
 11. سایت وبلاگ کوثر بلاگ (الکسا : ۱،۹۰۴ ایران)
 12. سایت وبلاگ دهی رویا بلاگ (الکسا : ۲،۱۰۵ ایران)
 13. سایت وبلاگ دهی بلاگتز (الکسا : ۵،۵۶۰ ایران)
 14. سایت وبلاگ دهی پارسی بلاگ (الکسا : ۵۵۶۵ ایران)
 15. سایت وبلاگ مهدی بلاگ (الکسا : ۸،۶۸۹ ایران)
 16. سایت وبلاگ دهی بلاگیکس (الکسا : ۲۱،۷۴۰ ایران)
 17. سایت وبلاگ دهی رومفا (الکسا : ۳۷،۳۳۲ ایران)

و دو سایت وبلاگ دهی خارجی با اعتبار دامنه بسیار بالا :

 • سایت وبلاگ دهی وردپرس
 • سایت وبلاگ دهی کریرون بلاگ

لیست سایت های شبکه اجتماعی محتوا:

 1. سایت ویرگول (الکسا : ۱۳۸ ایران)
 2. سایت الفبا (الکسا : ۱۳۸ ایران)
 3. سایت امیگو (الکسا : ۱۳۸ ایران)
 4. سایت مداد (الکسا : ۲،۳۷۳ ایران)
 5. سایت مدیوم (الکسا : ۸۸ جهان)
 6. سایت پیکسلار (الکسا : ۳۷،۴۶۵ ایران) ویژه برنامه نویسان

وبلاگ ساز برای سئو

5 نکته مهم برای انتخاب وبلاگ جهت بک لینک و سئو

 • وبلاگ سازی را انتخاب کنید که بعد از مدتی مثلا دو هفته، وبلاگ شما را حذف نکند یا لینک ها را از کار نیندازد، تقریبا همه وبلاگ های زیر تست شده اند و نتیجه 6 سال تجربه سئو بنده هستند.
 • برخی وبلاگ سازها Da پایین و اسپم بیش از 10 دارند اما فوق العاده بک لینک های موثری دارند، همه وبلاگ های زیر برای سئو تست شده و بسیار موثرند. بلاگ 9
 • برای سئو و بک لینک به یکباره چند وبلاگ داخل یک وبلاگ ساز نسازید زیرا وبلاگ های شما به احتمال زیاد اسپم می شوند، هفته ای دو وبلاگ در یک وبلاگ ساز کافی ست.
 • اگر سایت شما ایرانی ست یا کاربران هدف، فارسی زبان هستند، بیشتر روی وبلاگ سازهای فارسی یعنی همین وبلاگ های زیر تمرکز کنید، ساخت وبلاگ در سایت های خارجی توصیه نمی شود و پر ریسک است. ناجی بلاگ
 • وبلاگ سازهایی را انتخاب کنید که وبلاگ شما را در گوگل ایندکس شده اند، اما چگونه؟ نزدیک یک سال باید زمان بگذارید که تست کنید مدام کدام وبلاگ ایندکس میشود طی دو سه ماه یا خیر. اما کارتان را با این لیست راحت کرده ایم و همه وبلاگ هایی که ما در این چندسال در وبلاگ سازهای زیر ساخته ایم ایندکس شده اند!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.